Jóga pro těhotné a po porodu

Těhotenství s sebou přináší mnoho fyziologických i hormonálních změn. Většina žen může pociťovat nevolnost, slabost, únavu, ale i omezení pohybu způsobené rostoucím bříškem. Gravid jóga pomáhá těhotné ženě vyrovnat se se všemi těmito změnami. Tato jóga ale také posiluje a protahuje tělo budoucí maminky, pomáhá vytvářet prostor pro rostoucí miminko, dělohu a pro ostatní vnitřní orgány, uvolňuje napětí a stres. Pomocí dechových cvičení učí ženu správně dýchat, vnímat své tělo a respektovat jej. Při lekcích se též klade velký důraz na relaxaci, meditaci a odpočinek.

Zjednodušeně lze tedy říci, že se na lekcích těhotenské jógy budeme zaměřovat na prevenci a eliminaci těhotenských obtíží, přípravu na porod a v neposlední řadě i na prevenci a zmírnění poporodních obtíží.

Cvičení těhotenské jógy je vhodné pro těhotné ženy od druhého trimestru. V prvním trimestru je cvičení možné, pokud je povoleno ošetřujícím lékařem, nicméně například v případě rizikového těhotenství, komplikací spojených s předešlým těhotenstvím nebo pokud žena není zvyklá na sportovní aktivitu, se cvičení nedoporučuje. O jakýchkoliv komplikacích je nutné informovat lektora.

Styl

Jóga v těhotenství: 
- zklidňuje hormony rozbouřenou mysl, 
- ulevuje tělu od projevů vzrůstajících nároků (těžké nohy, obtížné dýchání, přetížená bedra...), 
- urychluje návrat do "předtěhotenské formy, 
- příprava na porod, 
- cvičení po porodu, 
- vhodná i pro úplné jógové začátečnice. 

S vzrůstající váhou je třeba častěji měnit polohu a ulevovat přetěžovanému tělu, jemně ho posilovat a zklidňovat mysl - připravit se psychicky i fyzicky na jeden z nejsilnějších okamžiků života ženy - porod. Nejde jen o to udržet tělo v dobré fyzické kondici, kterou zúročíme ihned po porodu například při nošení miminka, ale velmi důležitá je Vaše psychika, která se již nyní odráží na psychickém vývoji Vašeho děťátka. Je dokázáno, že klidné a vyrovnané matky mají klidné a veselé děti. Co víc si přát. :-)

Shrnutí

Pro koho Mix
Styl Jóga pro těhotné
Čas úterý 16:00 - 17:00
První lekce 10.9.2019
Počet lekcí 14
Lektor Renata Krausová
Kde Sál ZEMĚ - Studio PURE
Štěpánská 45, Praha 1
Cena kurzu 2450,- Kč
Zapsat se