Naše semináře

Letní intenzivka s Eglal a Ivčou pro začátečníky a mírně pokroči

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Letní intenzivka s Eglal a Ivčou pro začátečníky a mírně pokroči 5.8.2018
12:00 - 18:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 1200,- Zapsat se

Letní intenzivně protančená neděle! 

Protančíme se celý den! Zopakujeme a připomeneme si všechny prvky a pohyby, naučíme se nové chytlavé choreografie a rytmy arabské hudby. Neděle nabitá dobrou náladou, zábavou a tancem. Budeme se i vzdělávat o tanci a kultuře. 

Intenzivka je určená pro začátečníky až mírně pokročilé.

09:30 - 11:30   Ivča 

Opakování a kombinace

Zopakujeme včechny pohyby od začátečníckých až po středně pokročilé, propojíme je v kombinace a zatančíme si abychom se ujistili, že pohyby děláme správně :)

Tuto lekci je možno absolvovat samostatně za cenu 350,-Kč.

11:45 - 13:15 Ivča

Popová choreografie a kombinace

Zábavná a veselá hudba a k ní nápadité a vtipné kombinace. Choreografie a kombinace budou koncipované tak, aby nás co nejvíc procvičily a my je tak mohly používat i pro domácí trénování. 

Tuto lekci je možno absolvovat samostatně za cenu 350,-Kč.

13:30 - 15:00 Ivča

Základní rytmy a drum solo 

Budeme tančit na jednoduchá drumsola. Naučíme se pár základních rytmů a drum solo choreografii. Z rytmů nás čeká Ayub, Maksum, Saidi, Hagala a Velké Masmudi.

Tuto lekci je možno absolvovat samostatně za cenu 350,-Kč.

15:15 - 18:15  Eglal 

Technika a kombinace pro pokročilé

Naučíme se pokročilé prvky a kombinace, kteréjsou náročnější na provedení a efektnější při tanci. Kombinace a prvky budou vyučovány tak, aby je zvládly i začátečnice, které absolvovali celou intenzivní neděli.

Tuto lekci je možno absolvovat samostatně za cenu 500,-Kč.

 


Den s porodní asistentkou Annou Kohutovou

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Den s porodní asistentkou Annou Kohutovou 14.9.2018
9:30 - 18:30
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 2500,- Zapsat se

 

Porod je tím nejdůležitějším životním mezníkem. U porodu se nerodí jen dítě, ale také matky, otec, celá RODINAPorod je jedinečný okamžik. Je jedinečný pro dítě, které přichází na svět a je jedinečný pro matku, která dává dítěti život. To, jakým způsobem porod proběhne, se promítá do pozdějšího vztahu matky a dítěte. Promítá se dokonce i do vztahu ženy k sobě samotné. Porod je přirozená ženská schopnost a přirozeným právem ženy je být o této schopnosti informována

Tato  komplexní  prožitková příprava k porodu a mateřství Vás co nejlépe připraví k porodu, nejedná se o klasický předporodní kurz. Zbavíte se případného strachu, napojíte se pomocí prenatální komunikace na své děťátko a budete se na jeho narození těšit. Získáte důležité sebevědomí, že porod zvládnete. Porod se odehrává v hlavě rodící ženy, proto je nesmírně důležitý mentální trénink a uvolnění , které si ve své mysli  nastavíte. Připravte se na tento nejdůležitější mezník ve Vašem životě.

Během na sebe navazujících přednášek se vědomě připravíte na zrození vašeho dítěte. Má práva u porodu, porodní plán, výběr porodnice, co je zdravý porod, doporučení WHO a péče založená na důkazech, jak podpořit ženu u porodu a jaké má mít u porodu podmínky, nácvik relaxace a klidného dechu, raný kontakt s  dítětem a jeho důležitost, šestinedělí- velmi křehké období v životě matky, kojení – není jen o pití mléka, kojení je pokračování děložního vztahu. 

Součástí bude i Maorská tradice v praxi - péče o ženu pomocí speciální masáže, která napomáhá posvátnému spojení ženy, muže a dítěte.

Součástí kurzovného bude drobné občerstvení a ebook Cesta za radostným porodem v hodnotě 999,-.

Cena pro pár (nastávající matka a otec) 2500,-. Cena pouze pro ženu 2250,-.

V programu počítáme i s 60 minutovou pauzou na oběd.

Přípravou Vás provede, Anna Kohutová, porodní asistentka, propagátorka vědomého porodu a raného kontaktu.

Na přednášky si můžete vzít děti s sebou, pokud potřebujete. Jen je nutné, abyste zajistili, aby nerušili ostatní účastníky. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=142&v=wbLZ6iKaU7A


Seminář skotských tanců II.

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Seminář skotských tanců II. 16.9.2018
18:00 - 20:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 450,- Zapsat se

Další dávka skotských tanců v kulisách podzimních barev se Sassenach. Naučíme se další skotský ceilidh a country tanec a potrénujeme highland dancing. Není podmínkou účast na předchozím kurzu, tance se naučíme krok po kroku. Seminář je určený pro ženy, muže a páry.  Opět zazní tradiční skotské dudy a na své si přijdou všechny skryté skotské smysly. Co na sebe? Kilt? :) Kdo jej má, určitě jej vezměte sebou. Kdo ne, stačí pohodlné sportovní oblečení a měkkou obuv, ve které se Vám dobře tančí a nedělá tmavé rýhy. Leig leinn dannsa!


Základy balet orientu pro mírně pokročilé aneb jak jednoduše na

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Základy balet orientu pro mírně pokročilé aneb jak jednoduše na 23.9.2018
16:00 - 18:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 450,- Zapsat se

 Základy balet orientu pro mírně pokročilé aneb jak jednoduše na to. V rámci jednoduchých tanečních kombinací se budeme soustředit na správné držení těla, pozice paží a eleganci v tanci a zdokonalíme si mimo jiné techniku otoček a arabesek. 


Baladi

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Baladi 23.9.2018
12:30 - 15:30
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 550,- Zapsat se

Tento seminář je zaměřený na strukturu stylu baladi, rozdíly mezi klasickým a baladi stylem a kombinace ve stylu baladi. Naučíme se hravou choreografii v tomto krásném ženském tanečním stylu.


Libanonská a Syrská hudba s Marwanem Al Solaimanem

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Libanonská a Syrská hudba s Marwanem Al Solaimanem 13.10.2018
10:00 - 12:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 600,- Zapsat se
Vše o libanonksé a syrské hudbě
Libanonská a syrská hudba, jsou jinou barvou než egyptská, či irácká. Písničky byly krátké, splnily všechny prvky co v písničce má být, jako krásný text, autentický originální arabský duch, krásná melodie, legendární zpěváci a zpěvačky. Taky libanonská a syrská vynikla ve stejnou dobu jako egyptská. Koncem devatenáctého století až skoro do konce devadesátých let. Byli známí tito legendy: v Libanonu Fejruz, sabáh, Wadii Issáfi, Nasri Šams Aldín a jiné, a v Sýrii Sabáh fachrí, Fahed ballán, Farid Alatraš, Abu Chalíl Al Kabbáni, a další.

Seminář Interpretace s Eglal a Marwanem a Haithamem Faragem

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Seminář Interpretace s Eglal a Marwanem a Haithamem Faragem 13.10.2018
12:30 - 14:30
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 700,- Zapsat se

Skladba Enta Omri.

Staň se hudbou! Seminář zaměřený na interpretaci tarabové skladby. Naučte se, jak tančit na živou hudbu, jak improvizovat a užít si každý okamžik hudby a tance! Staňte se hudbou. Zatančete si na živou hudbu a prožijte ten jedinečný okamžik tady a ted! K tanci nás bude doprovázet Marwan Al Solaiman na oud a perkusionista. Není třeba mít předchozí zkušennost tance na živou hudbu.

Výhodná cena za oba semináře 1200,-


Orientální flamenco - paže a práce s vejířem

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Orientální flamenco - paže a práce s vejířem 20.10.2018
10:00 - 12:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 450,- Zapsat se

Seminař zaměřený na zdokonalování techniky vhodný i pro úplné začátečníky. Na chvíli se odpojíme od všedního života a zapojíme své tělo i mysl do energického orientalniho flamenca. V první části se naučíme maximálně využívat při tanci paže. V druhé části budeme pracovat se španělským vejířem a ukážeme si efektivní triky, jak ho naplno zapojit do tance.
Několik vejířů bude k zapůjčení na místě.


Práce s vlasy a ladné paže v orientálním tanci

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Práce s vlasy a ladné paže v orientálním tanci 28.10.2018
16:00 - 18:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 450,- Zapsat se

V tanečním světě a v orientálním obzvlášť je práce paží alfou a omegou. Když k ladným tanečním pohybům doplníme práci s vlasy, je výsledek dech beroucí. Na semináři se formou jednoduchých kombinací naučíme ladné vedení paží a efektní prvky s vlasy.


Muwashahat fusion

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Muwashahat fusion 28.10.2018
18:15 - 20:15
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 450,- Zapsat se

Fúzí tance Muwashahat a hedvábného závoje se přeneseme do dálného andaluského světa. Na semináři se naučíme choreografii se zapojením romantického hedvábného závoje.


Opakování a kombinace pro začátečníky až mírně pokročilé

Kurz Kdy Kde Cena Přihláška
Opakování a kombinace pro začátečníky až mírně pokročilé 4.11.2018
18:00 - 20:00
Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE 450,- Zapsat se

Seminář zaměřený na zopakování techniky, prvků a procvičení při kombinacích s Ivčou.