Tanečnice Eglal

TANEC JE PRO MNE CESTA...

Tanec je pro mne cesta. Od malička jsem byla zvyklá si zapnout hudbu a vytancovat se ze všech radostí a starostí. Prošla jsem mnoha různými styly tance od baletu, jazzu přes latinsko-americké tance. Dával mi vždy krásný pocit naplnění, svobody.  Balet mi dal velmi dobrou taneční průpravu a naučil mne být v kontaktu se svým tělem. V současné době mne i velmi baví propojovat baletní techniku s orientálním tancem.
Orientální břišní tanec jsem poznala v roce 2000 a ihned mne fascinoval. Bylo to krásné a já jsem věděla, že mne to změnilo navždy. Postupně jsem se začala vzdělávat na kurzech, seminářích v ČR, ale hlavně v zahraničí, protože v ČR v té době nebylo mnoho možností ke vzdělání v tomto stylu tance. Dimenze břišního tance mi otevřela L. Šrámková, americká tanečnice a vítězka Bellydancer of the universe Jade Henriksen, Adla el Chombelik, R. Milgrom, Artemis, Reyhan, F.Chekkor, Lulu Sabongi, Jillina a mnoho egyptských tanečníků a legend na mnoha festivalech po celém světě. Děkuji všem svým učitelům.
V roce 2004 a 2005 působila ve Francii v tanečním angažmá a v létě 2006 ve Velké Británii. Hodně pro mne  znamenalo setkání s Drissií Nejmou, kterou považuji za svou taneční guru a u které jsem se intenzivně zdokonalovala na soukromých hodinách. Drissia je typ tanečnice, kterou respektuji -  skvělý a čistý člověk s otevřeným srdcem, kreativní a úžasná tanečnice, podporující a inspirativní učitelka.


Nadále cestuji po celém světě, vystupuji, učím, učím se a pokračuji v rozšiřování svých obzorů v orientálním tanci na mnoha festivalech a akcích :

2005 - Oriental festival Duisburg
2005 - 2009 - studium taneční konzervatoře, od roku 2009 diplomovaný taneční pedagog
2006 - Fantasia festival Londýn
2007 - Festival Nile group Káhira
2007 – Otevřela jsem taneční studio v centru Prahy (Studio Eglal – Školská 1) a Středočeském kraji ( Institut regenerace)
2008 - Festival Nile group Káhira
2008 - Certifikát Akademie egyptského tance s Ahmedem Fekry
2008 -  Certifikát Ahlan wa sahlan - Intensive teachers course
2009 -  Certifikát Ahlan wa sahlan - Intensive teachers course

2010 – Intenzivní soustředění s Jillinou ( Bellydance Superstars) v Los Angelles - Jillina´s weeklong (USA)
2010 – Jsem byla vybrána v castingu tanečnicí Jillinou pro projekt Bellydance Evolution 
www.bellydanceevolution.com a měla jsem možnost absolvovat evropské turné 2010, Maroko, Los Angelles, Asii (Taiwan, Čína)
2011 -  evropské turné  Bellydance Evolution, pořadatel BDE v Praze
2011 – založení tanečního, pohybového a relaxačního studia PURE Zborovská

2012-2014 další turné s Bellydance Evolution jako sólista ...

Od roku 2009 pořadatel Festivalu ORIENT CONNECTION o orientálním tanci a kultuře.

Pořadatel Bellydance Evolution v Praze.

Dlouhodobě  se zabývám tanečně-pohybovou terapií a jógou, protože tanec a hudba opravdu terapeutické účinky má. Velmi ráda učím a výuka orientálního tance mne nevýslovně naplňuje. Nejdůležitější je tančit a učit s láskou. Ráda Vám ukážu krásu orientálního tance, rozšířím a obohatím obzory o orientálním tanci i v souvislosti s jinými tanci. Moc ráda Vás přivítám v přátelském prostředí Studia PURE Zborovská nebo kdekoli jinde na semináři v ČR, zahraničí nebo na pražském festivalu ORIENT CONNECTION.